Potrzebujesz taniego oświetlenia zewnętrznego? - podwodne światła tanie - A może potrzebujesz taniego oświetlenia nocnego?
Spedycja Polska Włochy fwd.pw Wykorzystujemy różnorodne środki transportu. Szukasz sprawdzonej firmy transportowej, cieszącej się dobra opinią, ale nie za drogiej – dobrze trafiłeś! Eurotransport wychodzi naprzeciw i oferuje usługi spedycyjne na ternie Polski i za granicą (m. in. Włochy, Francja, Anglia). Transport obejmuje przesyłki całopojazdowe, częściowe, drobnicę oraz paczki do 30 kg. Dostarczamy do tysięcy polskich i europejskich miast – przesyłki realizujemy drogą lądową, morską lub lotnicza -oferta dobierana jest indywidualnie do Twoich potrzeb. W naszym zapleczu znajdują się busy, większe ciężarówki – tir oraz przyczepy o ładowności do 24 ton. Lata doświadczeń, zdobyta wiedza i profesjonalizm uczyniły z nas lidera branży spedycyjnej i pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jeżeli zależy Ci by Twoja przesyłka dotarła bezpiecznie, szybko i w atrakcyjnej cenie, zgłoś się do nas – dobierzemy ofertę i zaproponujemy najlepsze rozwiązania – www.eurotransport.org.
rękawiczki promocja maniollo.com Niesamowite wyprzedaże bucików dziecięcych, najniższe ceny. Specjalna promocja na rękawiczki damskie, nie przegap tej okazji. Zobacz już teraz na lulany.pl.     
  Tanie e papierosy elektroniczne   akcesoria do e-papierosów
e-mail

content@codeengineers.com

Wymiana opon – dlaczego jest tak ważna

Dość często w trakcie użytkowania naszego auta zapominamy o oponach, a przecież jest to jeden z najważniejszych jego elementów, równie istotny, jak hamulce czy silnik.

Wymiana opon – wpływ na bezpieczeństwo

Trzeba powiedzieć to wprost – opony mają realny wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem! To one zapewniają jedyny kontakt auta z podłożem, dlatego warto zadbać o to, by opony naszego auta były jak najlepsze.

A co na ten temat mówią przepisy? Określają jedynie minimalną wysokość bieżnika opony, która powinna wynosić 1,6 mm. Jeśli jest niższa – opona nie nadaje się już do użytku. Trzeba jednak pamiętać, że jazda na tak zużytych oponach jest najzwyczajniej niebezpieczna. Niski bieżnik za wolno odprowadza wodę przy większych prędkościach, przez co auto szybciej wpada w poślizg i o wiele słabiej hamuje. Większość ekspertów zaleca wymianę opon https://rotateit.pl/page/montaz już przy około 3 mm głębokości bieżnika.

Ważnym aspektem jest również wiek opon. Co prawda nie ma tutaj jednoznacznych wymogów prawnych, ale jeśli poprawnie je użytkujemy oraz przechowujemy po sezonie, z pewnością posłużą nam długo. Pewnie jesteście ciekawi jak długo. Istnieje duże ryzyko, że po upływie 5ciu lat guma po prostu zacznie parcieć. Dlatego należy na bieżąco obserwować opony, w tym także kontrolować w nich ciśnienie. Z zasady przyjmuje się, że opony powinno się użytkować do 10ciu lat od daty ich produkcji.

Nie bez znaczenia jest również jakość opon. Tanie chińskie nie mogą się równać z oponami uznanych marek, nawet tymi niskobudżetowymi. Tanie lub zużyte znacząco wydłużą drogę hamowania naszego auta, szczególnie na mokrej nawierzchni i to nawet o kilka metrów.

Warto również dodać, że wiele systemów w aucie może działać nieprawidłowo, gdy opony są nierówno zużywane lub są w złym stanie technicznym.

Pamiętajmy więc, że nasze życie i zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie warto oszczędzać na oponach i jak bardzo ważna jest wymiana opon.