e-mail

content@codeengineers.com

Jakie szczotki i grzebienie do pielęgnacji peruk naturalnych i syntetycznych?

Wydawać by się mogło, że peruki nabywane w renomowanych sklepach peruk oraz zakładach perukarskich powinno się pielęgnować w sposób identyczny jak naturalne włosy, bowiem przypominają one je niemalże do złudzenia, nieprawdaż? Jest to dość mylne przekonanie, które w ekstremalnych przypadkach skutkować może nawet całkowitym uszkodzeniem wyrobu, przez co będzie on niezdatny do dalszego użytkowania lub też będzie musiał zostać poddany relatywnie kosztownemu zabiegowi renowacyjnemu. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

 

Poza kwestiami oczywistymi, takimi jak wykorzystywanie do pielęgnacji nieprawidłowych kosmetyków oraz przechowywanie peruki w sposób niezalecany przez producenta, za nadmieniony problem odpowiada także szczotkowanie przy wykorzystaniu nieprawidłowych narzędzi. Pamiętać należy, że pasemka peruk naturalnych oraz syntetycznych rozczesywać należy wykorzystując w tym celu oferowane przez profesjonalistów grzebienie i szczotki charakteryzujące się szerokim rozstawem miękkich ząbków. Sprawi to, że doprowadzenie do ładu nawet najbardziej splątanej oraz zmechaconej peruki.

Co niezwykle interesujące, a o czym wielu konsumentów zdaje się zapominać, równie istotny jest także sposób w jaki podejmiemy się pielęgnacji. Wystrzegajmy się wykonywania nadmiernie pospiesznych, dynamicznych i silnych ruchów, jako że nawet gdy korzystamy z odpowiednich narzędzi do układania peruki, możemy w ten sposób poluzować węzełki, przy pomocy których do bazy mocowane są poszczególne pasma włosów naturalnych lub też włókien syntetycznych odpornych na działanie wysokich temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne. Aby jeszcze bardziej usprawnić ten proces, możemy nabyć specjalny wieszak na którym zamocujemy wyrób perukarski – będzie to gwarancją, że nie przesunie się on podczas czesania ani nie spadnie, co z kolei wiązałoby się z koniecznością rozpoczynania całej, niekiedy dość żmudnej pracy od nowa.

Oczywiście pragniemy w tym miejscu nadmienić, że po zakupie peruki syntetycznej lub też naturalnej w naszym sklepie z perukami https://peruka.pl w żadnym wypadku nie są Państwo zdani tylko i wyłącznie na siebie. W każdej chwili mogą Państwo zdecydować się na odwiedziny w naszym przybytku, aby poddać posiadany wyrób profesjonalnym zabiegom stylizacyjnym i konserwacyjnym. Nie tylko pozwoli to przywrócić produktowi jego pierwotny blask i wygląd które tak zachwyciły nas w momencie zakupu, ale także całkowicie zmienić jego bazową prezencję, na przykład poprzez jego przefarbowanie lub zmianę stylu upięcia. Jesteśmy także w stanie zaopatrzyć Państwa w najwyższej jakości oraz wykonane z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły akcesoria, takie jak na przykład dopinki oraz turbany, dzięki którym będą Państwo mogli odmienić wygląd posiadanej peruki, jak również ochronić ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, o które w naszym kraju jak doskonale wiadomo nietrudno. Serdecznie zapraszamy do zaznajomienia się ze szczegółowym portfolio naszego zakładu perukarskiego! Z pewnością znajdą w nim Państwo produkty, które przykują Państwa uwagę!

 

Popularne tagi: peruki kraków , peruki kraków sklep