https://codeengineers.com/pl/definition/66-x-6-x-x/Google-Panda-dla-branzy-transportowej
eleganckie zestawy damskie do 90 złotych - https://rerekum.com/pl/?s=eleganckie+zestawy+damskie+do+90+złotych - Dla was zawsze przygotujemy najlepsze oferty już dziś sprawdź eleganckie zestawy damskie do 90 złotych
złomowanie aut Pabianice http://www.carsa.pl/ Skup aut Pabianice to doskonały wybór dla chcących zaoszczędzić. Złomowanie aut Pabianice możesz zamówić telefonicznie. Zadzwoń i ustal szczegóły.
zabawki dla dzieci w niskich cenach. sprawdz nasza oferte. zabawki dla dzieci zamow zabawki dla dzieci w naszym sklepie internetowym i skorzystaj z promocji. zamow u nas zabawki dla dzieci i spraw mila niespodzianke swojemu maluchowi. to co wazne - nasze zabawki posiadaja wszystkie niezbedne certyfikaty bezpieczenstwa.     
    https://unabigo.com/pl/zasilacze-do-maszynek/
    https://delalvar.com/pl/naviforce-zlote-zegarki-meskie-zegarek-kwarcowy-ze-stali-nierdzewnej-meski-chronograf-wojskowy-wodoodporny-zegarek-na-reke-relogio-masculino-2/     posnet ergo online
e-mail

content@codeengineers.com

Ładowarki teleskopowe – co powinieneś o nich wiedzieć

Nie ma wątpliwości, ze każdy z nas choć raz widział pojazd jakim jest ładowarka teleskopowa. Czasem nawet nie mieliśmy świadomości, że pojazd który widzimy to właśnie ona. Rolnicy i przedsiębiorcy bardzo cenią te maszyny ze względu na ich uniwersalność.

Dla ułatwienia wyjaśnimy kilka kwestii związanych właśnie z ładowarkami teleskopowymi.

Ładowarki teleskopowe – czym są

Zacznijmy od wyjaśnienia czym są te tajemnicze maszyny. Otóż, ładowarki teleskopowe to nic innego jak wózki podnośnikowe z wysięgiem. Ten rodzaj pojazdów zaliczany jest do kategorii wózków widłowych specjalizowanych. Są maszynami uniwersalnymi i wielozadaniowymi. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka wydajność – ich udźwig wynosi nawet do 22 tony, a maksymalna wysokość na którą mogą podnieść ładunek to około 30 m.

Ładowarki teleskopowe – uprawnienia

Kiedy już wiesz co to za maszyny, pora na wiedzę odnośnie uprawnień. Jako że te ładowarki są wózkami specjalizowanymi, automatycznie do ich prowadzenia i obsługi wymagane są uprawnienia na ładowarki teleskopowe  I WJO. To najszersza kategoria uprawnień, która upoważnia nas do obsługi również pozostałych wózków jezdniowych.

Ładowarki teleskopowe – klasyfikacja

Ładowarki teleskopowe dzielimy na dwie kategorie. Pierwsza z nich to ładowarki czołowe, które posiadają wysięgnik zamontowany po prawej stronie maszyny oraz kabina operatora jest nieruchoma. Główną cechą charakterystyczną tej grupy ładowarek jest ich duży udźwig.

Druga kategoria ładowarek to ładowarki obrotowe. Te wyposażone są w dodatkową głowicę obrotową, dzięki czemu można wykonać obrót kabiny operatora o 360 stopni. Cechą charakterystyczną dla tych ładowarek jest ich duża wysokość podnoszenia.

 

Jeśli jesteś zainteresowany kursem na ładowarkę teleskopową i zdobyciem uprawnień zajrzyj na szkolenia-osjaków.pl

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
uprawnienia na ładowarki teleskopowe

Dojazd: