e-mail

content@codeengineers.com

Futro z norek – jak je pielęgnować

Mówi się, że mężczyzna powinien zrobić trzy rzeczy: posadzić drzewo, postawić dom i spłodzić syna. U kobiet jest podobnie, tyle że powinna: założyć rodzinę, nauczyć się gotować i kupić futro, najlepiej futro z norek 😉 jednak, by to futro długo posłużyło, trzeba wiedzieć, jak je pielęgnować.

Futro z norek – pielęgnacja i przechowywanie

Niewiele osób zapewne wie, że futra z norek w czasie deszczu lub wilgotnej pogody zakładać nie wolno. Jeśli już zdarzy się, że spotka nas deszcz, należy potrząsnąć i wysuszyć futro z norek (link) wieszając go na wieszaku do całkowitego wyschnięcia. Tak samo należy postępować, jeśli futro zostało pobrudzone. Najpierw suszymy, a potem przy użyciu szczotki lub odkurzacza usunąć brud.
Jeśli plama okaże się tłustą, układamy naturalne futro z norek na równej powierzchni i na plamę nanosimy opiłki, a po godzinie opiłki usuwamy za pomocą odkurzacza.
Posiadacze białych futer częściej niż inni użytkownicy futer borykają się z brudem na kołnierzu. Jeśli chcemy zachować jego czystość i naturalny wygląd należy zakładać szalik, by pot, perfumy czy także makijaż nie miały styczności z futrem.

Najlepiej po skończonym sezonie zimowym sprawdzić, czy futro nie posiada brudnych plam. Jeśli są najlepiej oddać futro do pralni chemicznej. Warto również zapewnić optymalne warunki do przechowywania, by posłużyło Ci jak najdłużej. Chodzi tu w szczególności o prawidłową temperaturę oraz poziom wilgotności. Nie oszukujmy się, w domowych warunkach może być z tym ciężko, a specjaliści zalecają, by przechowywać je w specjalnych lodówkach futrzanych, w których zachowają swój wygląd zewnętrzny. Nie ma się jednak co oszukiwać, nie każdego stać na to, więc warto pamiętać o kilku zasadach, które ułatwia przechowywanie naturalnych futer w warunkach domowych.

Przede wszystkim futro wieszamy na miękkim wieszaku, luźno w szafie, nie dotykając innych rzeczy, ponieważ futra z norek lubią powietrze, więc nie wolno umieszczać ich w workach czy pokrowcach. Poza tym futro umieszczamy w ciemnym pomieszczeniu. Od czasu do czasu należy je wywietrzyć na świeżym powietrzu, unikając bezpośrednich promieni słonecznych. Wietrzenie najlepiej wykonywać podczas mroźnej zimy.
Pamiętajmy również o środkach na mole, które należy wymieniać regularnie, pamiętając, by nie stykały się bezpośrednio z futrem.
Raz w miesiącu można przeczesać naturalne futro specjalną szczotką, a raz na rok naturalne futro z norek należy oddawać do specjalnej pralni chemicznej.

Mamy nadzieję, że choć trochę rozjaśniliśmy pielęgnacje futer z norek.